ВІЛ – це мене не стосується?

Якщо ви не гей і не мешканець бідного африканського селища, вам, можливо, здається, що проблема ВІЛ вас ніяк не стосується. Але ви будете неправі. Кількість заражень ВІЛ-інфекцією зростає і на Заході, розповсюджуючись шляхом незахищених статевих контактів між гетеросексуальними партнерами. У деяких європейських країнах більше треті заражень припадає на жінок. Більше 65-ти тисяч жителів Америки та Західної Європи заразилися ВІЛ у минулому році, приєднавшись до більш, ніж півмільйона людей, що живуть з ВІЛ у Західній та Центральній Європі, а також до більше, ніж мільйона ВІЛ-інфікованих американців. Завдяки антиретровірусній терапії кількість людей, які можуть жити з ВІЛ далі, збільшилась. Але вона не призводить до виліковування, до того ж не є загальнодоступною: у Східній Європі число померлих від СНІДу збільшилось втричі з 2000-го року у зв’язку з недостачею медикаментів, у той час як у Західній Європі смертність від СНІДу значно знизилася завдяки доступності ліків.

Контрацепція: краще бути у безпеці, ніж шкодувати потім!

Під час статевого акту ви та ваш партнер будете у безпеці тільки в тому разі, якщо вам вдасться уникнути контакту з будь-якими тілесними рідинами (кров, сперма, перед-еякуляційні та вагінальні виділення). Тому абсолютно необхідно використовувати фізичний бар’єр, такий як презерватив, при кожному статевому контакті, тому що слизова оболонка рота, піхви, члена та ануса дуже ніжна, і на ній можуть бути мікротравми, що є відкритими дверима для ВІЛ або інших ІПСШ (інфекцій, що передаються статевим шляхом).

Ризикована справа

Звичайно, добре залишатися у безпеці, але є ситуації, в яких ризик бути зараженим є надзвичайно високим:

  • Якщо у вас немає постійного сексуального партнера, ризик зараження зростає.
  • Вживання наркотиків та/або значної дози алкоголю повністю змінює ваше сприйняття, тому ви можете діяти зовсім не так, як у тверезому стані. Не обманюйте себе: таке буває!
  • Використання наркотиків за допомогою шприців підвищує ризик зараження, якщо ви використовуєте один шприц на кілька людей. Для того, щоб знизити загрозу зараження ВІЛ, слід використовувати чисті стерильні голки кожного разу.
  • Анальний секс підвищує ризик зараження інфекцією, так як шкіра анального отвору дуже вразлива.
  • Якщо ви живете в країні з високим рівнем захворювань на СНІД, а презервативи недоступні, найкраще, що ви можете зробити, – це утриматися від статевих контактів. Чи це можливо – вже інше питання, але потім не говоріть, що вас не попереджали.

Who gets HIV?

Everyone can get infected by HIV, because the virus doesn’t discriminate. The infection hasn’t stopped growing since 25 years and it affects more and more young people (almost half of the people infected last year were between 15 and 24 years old). Unprotected sex and sharing drug needles and syringes make you more vulnerable to get infected. As HIV/AIDS isn’t written on your face, it’s almost impossible to know who has the disease, so protection is always needed.

Поки ліки не знайдені, контрацепція та обережність є основними способами попередження ВІЛ

І, врешті-решт, прислуховуйтесь до здорового глузду: використовуйте новий презерватив кожного разу, коли займаєтеся сексом. Повторне використання матеріалів – це добре, але тільки не тоді, коли мова йде про ваше здоров’я та здоров’я вашого партнера.