ВІЛ – це мене не стосується?
Якщо ви не гей і не мешканець бідного африканського селища, вам, можливо, здається, що проблема ВІЛ вас ніяк не стосується. Але ви будете неправі. Кількість заражень ВІЛ-інфекцією зростає і на Заході, розповсюджуючись шляхом незахищених статевих контактів між гетеросексуальними партнерами. У деяких європейських країнах більше треті заражень припадає на жінок. Більше 65-ти тисяч жителів Америки та Західної Європи заразилися ВІЛ у минулому році, приєднавшись до більш, ніж півмільйона людей, що живуть з ВІЛ у Західній та Центральній Європі, а також до більше, ніж мільйона ВІЛ-інфікованих американців. Завдяки антиретровірусній терапії кількість людей, які можуть жити з ВІЛ далі, збільшилась. Але вона не призводить до виліковування, до того ж не є загальнодоступною: у Східній Європі число померлих від СНІДу збільшилось втричі з 2000-го року у зв’язку з недостачею медикаментів, у той час як у Західній Європі смертність від СНІДу значно знизилася завдяки доступності ліків.



Контрацепція: краще бути у безпеці, ніж шкодувати потім!


Ризикована справа
- Якщо у вас немає постійного сексуального партнера, ризик зараження зростає.
- Вживання наркотиків та/або значної дози алкоголю повністю змінює ваше сприйняття, тому ви можете діяти зовсім не так, як у тверезому стані. Не обманюйте себе: таке буває!
- Використання наркотиків за допомогою шприців підвищує ризик зараження, якщо ви використовуєте один шприц на кілька людей. Для того, щоб знизити загрозу зараження ВІЛ, слід використовувати чисті стерильні голки кожного разу.
- Анальний секс підвищує ризик зараження інфекцією, так як шкіра анального отвору дуже вразлива.
- Якщо ви живете в країні з високим рівнем захворювань на СНІД, а презервативи недоступні, найкраще, що ви можете зробити, – це утриматися від статевих контактів. Чи це можливо – вже інше питання, але потім не говоріть, що вас не попереджали.
